ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանի հայտարարությունը
վերջին օրերին եւ հատկապես այսօր Ազգային ժողովի պատգամավորների նկատմամբ իրականացվում են աղաղակող ապօրինություններ, ինչի հետեւանքով խաթարվում է Ազգային ժողովի բնականոն գործունեությունը:
Հորդորում եմ ցուցաբերել զսպվածություն, հրաժարվել սոցիալական ցանցերում, փողոցներում եւ հանրային այլ վայրերում Ազգային ժողովի պատգամավորների հասցեին վիրավորանքներ եւ սպառնալիքներ հնչեցնելուց, դադարեցնել Ազգային ժողովի պատգամավորների հեռախոսահամարների եւ հասցեների հրապարակումը:
Հորդորում եմ դադարեցնել Ազգային ժողովի պատգամավորների բնակարանների ապօրինի շրջափակումը, ձեռնպահ մնալ Ազգային ժողովի պատգամավորների անձնական կյանքի միջամտություններից:
Նմանատիպ   գործողությունները չեն կարող հանգեցնել որեւէ դրական տեղաշարժի, չեն կարող  տեւական ժամանակ հանդուրժվել պետական մարմինների եւ մեր քաղաքացիների կողմից:
Մեկ անգամ եւս հորդորում եմ մեր բոլոր քաղաքացիններին եւ հատկապես երիտասարդությանը` ցուցաբերել ողջախոհություն, զսպվածություն եւ հանդուրժողականություն:

“Уважаемые соотечественники,
в последние дни и особенно сегодня в отношении депутатов Национального Собрания осуществляются вопиющие беззакония, препятствующие нормальной деятельности Национального Собрания.
Призываю проявить сдержанность, отказаться от оскорблений и угроз в адрес депутатов в социальных сетях, на улицах и в других общественных местах, прекратить оглашение телефонных номеров и адресов депутатов Национального Собрания.
Призываю прекратить незаконное блокирование квартир депутатов Национального Собрания, воздержаться от вмешательства в личную жизнь депутатов Национального Собрания.
Подобные действия не могут привести  к какому-либо положительному сдвигу, не могут испытывать долготерпение государственных органов и наших граждан.
Еще раз призываю всех наших граждан и особенно молодежь проявить здравомыслие, сдержанность и толерантность”.