ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանի հայտարարությունը
վերջին օրերին եւ հատկապես այսօր Ազգային ժողովի պատգամավորների նկատմամբ իրականացվում են աղաղակող ապօրինություններ, ինչի հետեւանքով խաթարվում է Ազգային ժողովի բնականոն գործունեությունը:
Հորդորում եմ ցուցաբերել զսպվածություն, հրաժարվել սոցիալական ցանցերում, փողոցներում եւ հանրային այլ վայրերում Ազգային ժողովի պատգամավորների հասցեին վիրավորանքներ եւ սպառնալիքներ հնչեցնելուց, դադարեցնել Ազգային ժողովի պատգամավորների հեռախոսահամարների եւ հասցեների հրապարակումը:
Հորդորում եմ դադարեցնել Ազգային ժողովի պատգամավորների բնակարանների ապօրինի շրջափակումը, ձեռնպահ մնալ Ազգային ժողովի պատգամավորների անձնական կյանքի միջամտություններից:
Նմանատիպ   գործողությունները չեն կարող հանգեցնել որեւէ դրական տեղաշարժի, չեն կարող  տեւական ժամանակ հանդուրժվել պետական մարմինների եւ մեր քաղաքացիների կողմից:
Մեկ անգամ եւս հորդորում եմ մեր բոլոր քաղաքացիններին եւ հատկապես երիտասարդությանը` ցուցաբերել ողջախոհություն, զսպվածություն եւ հանդուրժողականություն:

In recent days and especially today outrageous illegal activity is going on towards the members of the National Assembly, as a consequence of which the regular activities of the National Assembly are marred.
I urge you to show restraint, refuse from insults and threats addressed to the members of the National Assembly in the social networks, streets and other places, stop making public the telephone numbers and addresses of the members of the National Assembly.
I urge you to stop the illegal blocking of the flats of the members of the National Assembly, refrain from the interventions into the personal life of the members of the National Assembly.
Similar actions cannot result in any positive move, cannot be tolerated for a lasting period by the state bodies and our citizens.
Once again I urge all our citizens and especially the young people to show common sense, restraint and tolerance.